SANITEC Detergent alcalin super concentrat pentru spălarea vaselor, 5000 ml
Descriere
Lichid de spălat vase alcalin super-concentrat
Sistemul TRILOGY garanteaza rezultate excelente pe orice fel de murdarie si in orice duritate a apei la doze extrem de mici. Funcționează pe orice fel de murdărie. Schimbă cu ușurință chiar și reziduurile alimentare uscate. Lasă vasele și ustensilele perfect curate.
Caracteristici :
Putere specifică excelentă de curățare pentru îndepărtarea murdăriei grase și arse și a reziduurilor alimentare.
Produs care trebuie utilizat în combinație cu Trilogy Boost T2 (acțiune de sechestrare) și Trilogy Rinse T3 (agent de clătire acid).
Componentele separate permit o dozare optimizată în funcție de duritatea apei și gradul de sol.
Nu conține fosfor sau EDTA
Mod de utilizare și dozare :
Produsul este dozat folosind echipamente automate de dozare Italchimica, sau se combină cu sisteme de dozare integrate în mașină, acolo unde este prezent. Dozare: circa 1ml/L în funcție de gradul de sol. Doza recomandată se referă la utilizarea produsului în condiții optime.
Detalii tehnice :
Aspect: Lichid Transparent Galben
pH: 14,0 +/- 0,5
Greutate specifică [g/ml]: 1,500 +/- 0,020
Mod de ambalare : 1 buc x 5000 ml